Terapie tmou

Terapie tmou

Provedeme vás cestou sebepoznání, která vychází z tradice tibetských mnichů. Pobyt ve tmě pozitivně ovlivňuje psychiku a je účinnou prevencí proti onemocněním.

S čím pomáhá pobyt ve tmě?

Většinu života se spoléháme především na zrak. Pobyt ve tmě posílí citlivost ostatních smyslů, které máme tendenci zanedbávat. Naskytne se vám prostor pro odpočinek, rozvoj kreativity, zpracování vnitřních prožitků a hlubší poznávání sebe sama.

Terapie tmou pomáhá při:

  • dlouhodobé únavě a stresu,
  • psychických problémech,
  • poruchách metabolismu,
  • onkologických onemocněních.

Během pobytu podáváme nutričně vyváženou stravu podle jídelníčku sestaveného na míru.

Terapeutický pobyt probíhá v dokonale zatemněných prostorách vily Mátma s protihlukovou izolací. Nejdříve vás provedeme vstupním vyšetřením, seznámíte se s průběhem terapie, prohlédnete si prostory vily a za světla si uložíte své věci. Na terapii není dovoleno vzít si jakoukoliv elektroniku, a to ani telefon.

Během prvních minut se můžete pomalu začít orientovat v prostorách, poté se centrální osvětlení vypne a začne terapie tmou. V úplné tmě strávíte zpravidla 7 dní. Na konci pobytu vás vyzvedne terapeut a společně si shrnete váš prožitek.

V případě potřeby máte možnost se spojit s terapeutem nebo s lékařem v sousedním léčebném domě Dr. Storch. V průběhu terapie se můžete spolehnout na návštěvy terapeuta – opatrovníka, ale čas ve tmě trávíte podle sebe. Ať už se rozhodnete meditovat, spát, cvičit, zpívat, nebo hrát na hudební nástroj, nic vás nebude omezovat.

Terapii můžete sami ukončit kdykoliv tím, že si ze speciální schránky vyzvednete klíč od vily a rozsvítíte tak nouzové světlo.

Odborným terapeutem – opatrovníkem, který vás provede terapií tmou, je PhDr. Andrew Alois Urbiš, který se dlouhodobě zabývá metodami celostní a čínské medicíny, feng-šuej, cvičením tao-jin, ajurvédou a homeopatií. Sám absolvoval celou řadu pobytů ve tmě, nejdelší v délce 50 dnů. Své praktické zkušenosti uplatňuje v poradenské praxi a zaměřuje se na diagnostiku příčin zdravotních problémů.

Celá vila má protihlukovou izolaci, ústřední topení a vzduchotechnický systém. Obývací část je vybavená pohodlným nábytkem s oblými hranami, kde si můžete udělat pohodlí na polohovacím křesle nebo prostorném lůžku se speciální matrací. Na obývací část navazuje chodba s toaletou a koupelnou. K dispozici jsou cvičební a posilovací stroje.

Kde nás můžete kontaktovat

Tel.:
E-mail:

Ceny procedur

Cena za 1 den terapie tmou
je
2 500 Kč a zpravidla trvá 7 dní.

V ceně je zahrnuto:

  • ubytování ve speciálně vybaveném apartmánu,
  • celodenní vegetariánská strava včetně tekutin sestavená dle individuálního metabolického somatotypu,
  • konzultace s terapeutem v průběhu pobytu,
  • nepřetržitá lékařská služba,
  • certifikát o absolvování terapie.