Ergoterapie

Ergoterapie

Pomůžeme vám zvládat aktivity, které pro vás byly před onemocněním nebo úrazem samozřejmostí. S pomocí běžných předmětů se zaměříme na nácvik činností, které jsou pro váš život nepostradatelné.

S čím pomáhá ergoterapie?

Během nemoci nebo po operaci se z běžných činností mohou stát velké výzvy. Ergoterapie vás naučí, jak takové výzvy překonat a opět začít plnohodnotně žít. Vhodné kompenzační pomůcky navrhujeme podle vašich potřeb.

Velmi užitečná je ergoterapie pro seniory, kteří chtějí zůstat aktivní a zvládat běžné aktivity bez pomoci okolí.

2 směry ergoterapie

Pokud se nacházíte v akutním stavu, pomůžeme vám zvládnout sebeobslužné činnosti.

  • Nacvičíme s vámi mobilitu na lůžku i obtížnější motoriku, k níž patří například ovládání vozíku. Snažíme se pacienty směřovat k co největší samostatnosti, aby po ukončení terapie zvládali vše potřebné sami nebo s minimální pomocí okolí.

Společně nacvičíme konkrétní pohybové stereotypy, které vám po zranění dělají problémy.

  • Ať už se jedná o jemnou motoriku, nácvik psaní, prvky logopedie, nebo trénink mozkových funkcí (logika, orientace, pozornost a koncentrace), během ergoterapie se s vámi zaměříme na potřebné schopnosti, abyste se přiblížili životu před zákrokem nebo úrazem.

Kde nás můžete kontaktovat

Tel.:
E-mail:

Ceny procedur

Základní nabídku poskytovaných procedur hradí plně zdravotní pojišťovny. Pouze některé procedury jsou s doplatkem, případně je celé hradí pacient.