Volný čas

Volný čas

V našem areálu nabízíme řadu zajímavých možností trávení volného času a bohatou nabídku kulturních programů. Jsme také ideálním výchozím bodem pro poznávání krás Beskyd.

Možnosti v areálu

Na procházku areálem

Procházkou můžete dojít k výběhu kamerunských koz nebo na vyhlídkovou věž, ze které se vám otevře výhled na protější beskydský hřeben.

Lázeňské náměstí s kašnou

Lázeňské náměstí s kašnou Aloise Popeláře z roku 1910. Krásný výhled na beskydské vrcholy můžete obdivovat ze dvou venkovních zahrádek restaurace U Sestřiček a kavárny Lara.

Lázeňský park

Lázeňský park nabízí klidnou procházku přírodou a spoustu laviček (i se zvýšeným posedem), na kterých si můžete odpočinout.

Kaple Nejsvětější Panny Marie

Kaple Nejsvětější Panny Marie stojí uprostřed parku, v létě se v kapli konají bohoslužby. Zvon Richard nám v době své léčby věnoval zpěvák Richard Müller.

Pramen Ferdinand

Pramen Ferdinand najdete přímo v parku a má mírně mineralizovanou vodu. K vřídlu se vztahuje legenda o zázračném uzdravení.

Jezírko s vodotryskem

Jezírko s vodotryskem představuje příjemné zákoutí se zvýšenými lavičkami před Léčebným domem Dr. Storch I.

Jezírko přání

Jezírko přání, kde můžete nakrmit kachny nebo si něco přát, najdete přímo v centrální části parku.

Kašna se sousoším

Kašna se sousoším na Lázeňském náměstí je od sochaře Aloise Popeláře a zve k zamyšlení nad symbolikou soch.

Busta Josefa Kaluse a mluvící pomník

Busta Josefa Kaluse a mluvící pomník vás seznámí s ukázkami poezie a prózy známého čeladenského básníka a učitele.

Kopie sochy Strůjce svého osudu

Kopie sochy Strůjce svého osudu od světoznámého sochaře Albína Poláška přivádí k úvahám nad vlastní životní cestou.

Socha Torzo

Socha Torzo od známého ostravského sochaře Jiřího Myszaka u historické budovy Lázní je zajímavou ukázkou moderního umění.

Stromy se jménem

Stromy se jménem jsou v lázeňském parku celkem tři a ke každému z nich se vztahuje kus historie. Strom Lidumil odkazuje na zakladatele lázní Dr. Maye, Dub Dr. Storcha na významného druhého ředitele lázní a Buk svobody se váže ke 100. výročí vzniku samostatné republiky.

Relaxační pyramida

Relaxační pyramida pracuje s principem jin-jang. Pobyt v ní působí regeneračně, pomáhá načerpat ztracenou energii a zlepšovat imunitu.

Zobrazit více

Za kulturou a uměním

V areálu najdete několik kašen a soch, ale můžete navštívit také dvě místní galerie nebo se dozvědět novinky z našich vlastních informačních zdrojů.

Galerie malířů Beskyd

Galerie malířů Beskyd láká na stálou expozici výtvarných děl významných malířů často spjatých s tímto místem a prodej suvenýrů.

Galerie Lara

Galerie Lara pořádá pravidelné prodejní výstavy výtvarných děl regionálních výtvarníků a fotografů.

Televize Ondřejka a Info kanál

Televize Ondřejka a Info kanál jsou dva naše vlastní programy, které jsou součástí nabídky ve všech televizích v areálu i v LD Polárka.

Časopis Čeladenská fontána

Časopis Čeladenská fontána vychází několikrát do roka a návštěvníkům je zdarma k dispozici. Najdete v něm články o naší práci, zajímavých osobnostech z řad pacientů a o nových léčebných metodách v našem centru. Podívejte se do archivu dosud vydaných čísel.

Zobrazit více

Výlety a aktivity

Vydejte se s námi na výlet nebo vyzkoušejte nevšední aktivity pro podporu zdraví.

Nordic Walking

Nordic Walking probíhá za hezkého počasí a při nácviku severské chůze vás fyzioterapeut seznámí se všemi zásadami této pohybové aktivity.

Výlety s průvodcem na Pustevny

Výlety s průvodcem na Pustevny a na další vyhlídková místa v blízkém okolí Čeladné se  konají dvakrát do týdne ve skupinkách 5–7 osob.

Relaxační bubnování

Relaxační bubnování s bubny djembe se koná každý týden pod vedením lektora. Bubnování pozitivně ovlivňuje jemnou motoriku a spolupráci pravé a levé mozkové hemisféry.

Zobrazit více

Stravování a možnosti občerstvení

Také při stravování a přípravě jídel dbáme na zdraví a spokojenost, proto si v našem areálu můžete dopřát pokrmy z kvalitních surovin od místních farmářů.

Restaurace U Sestřiček

Restaurace U Sestřiček nabízí jídla z prvotřídních surovin, která si můžete vychutnat na klidné zahrádce. Dvakrát týdně se tu konají i živá hudební vystoupení.

Kavárna Lara

Kavárna Lara s venkovní zahrádkou podává kvalitní kávu a výtečné zákusky z naší vlastní výrobny. Nachází se na Lázeňském náměstí v přízemí Apartmánového domu Lara.

Kavárna Storch

Kavárna nacházející se v Léčebném domě Dr. Storch I s venkovní zahrádkou podává kvalitní kávu a výtečné zákusky z naší vlastní výrobny.

Cukrárna

V kavárně Storch, restauraci i kavárně Lara najdete výborné zákusky z naší vlastní výrobny. Pečeme s čerstvých a kvalitních surovin. Pod ruky cukrářek můžete nahlédnout zde.

Zobrazit více

Možnosti v okolí

Obec Čeladná

Posedět můžete v jedné z příjemných kaváren, které najdete v centru obce Čeladná. Malebné náměstí zdobí kašna a původní zvony z nedalekého kostela. Co si nesmíte nechat ujít?

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kostel sv. Jana Nepomuckého je výrazným architektonickým prvkem obce, nachází se nedaleko čeladenského náměstí a konají se v něm pravidelně bohoslužby.

Prosper Golf Resort

Prosper Golf Resort patří k největším golfovým areálům ve střední Evropě. Součástí resortu je restaurace a konferenční sál, ve kterém se pořádají kulturní akce. V sousedství najdete jízdárnu Prosper Horse Ranch, která se zaměřuje na rekreační ježdění ve westernovém stylu.

Zobrazit více

Turistické výpravy v Beskydech

Naše centrum je ideálním výchozím bodem pro poznávání krás okolních obcí a přírody. Na jaké nejvyšší beskydské vrcholky se můžete vypravit?

Valašská cesta

Valašská cesta je pohodlná vyhlídková trasa z našeho areálu do centra Čeladné s krásnými výhledy na beskydské vrcholy a na čeladenské údolí. Jedná se o nenáročnou trasu (2,5 km) bez většího stoupání nebo klesání.

Skalka

Skalka (964 m n. m.) je nejvyšší vrchol Ondřejníku, na který se v případě dobré fyzické kondice můžete vydat a užít si krásný výhled na nejvyšší vrcholy Beskyd od Lysé hory až po Radhošť.

Pustevny

Pustevny (1 018 m n. m.) jsou pro zdatnější návštěvníky dostupné pěší chůzí z Trojanovic, ale můžete se svézt i lanovkou. Na horském sedle Pustevny se projdete stezkou v oblacích Valaška, která je zakončená průhledným chodníkem s nádherným výhledem do kraje. Nevynechte návštěvu Libušína a Maměnky, dvou staveb z dílny architekta Dušana Jurkoviče. Socha Radegasta patří ke známým symbolům Beskyd a můžete ji vidět v půlce stezky z horského sedla Pustevny na horu Radhošť s kaplí Cyrila a Metoděje.

Lysá hora

Lysá hora (1 324 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd a Těšínska. Trasa je náročná, a proto je vhodná pro zdatnější turisty.

Zobrazit více

Okolní města a obce

Malebný beskydský kraj je známý svými přírodními krásami a významnými osobnostmi, které odsud pocházejí. Jaká další místa vedle Čeladné stojí za navštívení?

Hukvaldy

Hukvaldy se pyšní svým památníkem hudebního génia Leoše Janáčka, který se narodil v budově hukvaldské školy. Kolem zřícenin středověkého hradu se také rozprostírá nejstarší obora České republiky. Při procházce parkem můžete pozorovat stádo daňků nebo pohladit sochu lišky Bystroušky.

Štramberk

Štramberk je vhodný pro milovníky turistiky a historie, kteří zde prozkoumají zříceninu hradu Štramberk ze 13. století s válcovou věží Trúba. Ve městě můžete navštívit také muzeum Zdeňka Buriana, arboretum nebo jeskyni Šipka.

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm je známý svým skanzenem s názvem Valašské muzeum v přírodě. Rozsáhlý areál je otevřen celoročně a nabízí mnoho kulturních akcí. Obrazy zakladatele skanzenu Bohumíra Jaroňka si můžete prohlédnout v Galerii malířů Beskyd v rehabilitačním centru.

Město Příbor

Město Příbor skrývá rodný dům Sigmunda Freuda, zakladatele psychoanalýzy a nejvýznamnějšího rodáka města. Výstava v muzeu je uměleckým ztvárněním psychoanalytického myšlení, jehož autorkou je Freudova pravnučka.

Obec Hodslavice

Obec Hodslavice proslavil František Palacký, jehož rodný dům zde můžete navštívit. V domě je stálá expozice, věnovaná jeho životu, dílu a také stručným dějinám obce.

Zobrazit více

Kde se rozhýbat v zimě

V zimních měsících jsou Beskydy oblíbené pro sjezdové i běžecké lyžování. Nejbližší lyžařský areál je skiareál Opálená, který najdete nedaleko centra Čeladné. Vyhledávaným místem s několika vleky a sjezdovkami je skiareál Bílá. Moderní bobová dráha Boboffka Čeladná se nachází u silnice směrem na Podolánky (naproti areálu Cyrilka) a svézt se na ní můžete po celý rok.
Zobrazit více