Informace k přijetí

Informace k přijetí

Léčebně rehabilitační pobyty poskytujeme především pacientům po přímém překladu z nemocnice a pacientům, kterým pobyt doporučí jejich praktický lékař.

Jak se k pobytu přihlásit?

ke-stazeni-1
Na doporučení lékaře

Na přihlášení k léčebně rehabilitačnímu pobytu se musíte domluvit se svým praktickým nebo odborným lékařem, který vám vypíše žádost.

pruvodce-pobyte-2
Samoplátci

V případě zájmu si zavolejte na +420 552 533 211 a zjistěte, jestli máme volné kapacity.

Co si vzít s sebou

Lékařskou dokumentaci vašeho aktuálního zdravotního stavu a obtíží.

Občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny.

Potvrzení o pracovní neschopnosti – pokud jej nemáte, vystavíme vám jej při přijetí.

Léky, které užíváte – v originálním balení, na dobu 3–4 týdnů.

Věci osobní hygieny – oblečení na cvičení, plavky, župan, osušku, obuv (domácí, sportovní a plážovou).

Kompenzační pomůcky – berle, naslouchátko, protiskluzové nástavce, hole na nordic walking atp.

Jak rehabilitace probíhá?

Podívejte se, co od průběhu rehabilitace můžete očekávat, a svěřte se do těch nejlepších rukou.

1
Přijedete do RC Čeladná

Léčebně rehabilitační pobyt v našem centru vám může doporučit lékař v nemocnici při hospitalizaci, praktický ošetřující lékař nebo odborný lékař. K léčebnému pobytu můžete nastoupit ihned po hospitalizaci nebo s časovou prodlevou – rozhodnutí je na vašich lékařích.

2
Vstupní vyšetření

Při nástupu do našeho rehabilitačního centra absolvujete vstupní vyšetření, během kterého lékař zhodnotí váš zdravotní stav a navrhne postup léčby, procedury a dietní opatření.

3
Léčebný plán

Na základě výsledků vstupního vyšetření vám sestavíme léčebný plán, typy a počty procedur. Léčebný plán a procedury se mohou během pobytu měnit podle průběhu léčby.

4
Rehabilitace

Během celého pobytu budete absolvovat léčebné procedury. Jejich skladba je vždy individuální podle potřeb pacienta.

5
Výlety a volný čas

Čeladná leží v širokém údolí, které lemují nejvyšší beskydské vrcholky. Už pohled na ně vás naplní energií a na své si přijdou i příznivci pohybových aktivit. Přímo v areálu centra nabízíme řadu doplňkových činností a kulturních akcí.

Více informací

6
Výstupní vyšetření

Před ukončením léčebného pobytu absolvujete výstupní vyšetření, během kterého lékař zhodnotí úspěšnost léčby a navrhne další pohybový a léčebný režim.

Často se nás ptáte

Návrh na léčebný pobyt vám může vypsat lékař nemocnice při hospitalizaci, praktický nebo odborný lékař. Musí ho schválit revizní lékař vaší zdravotní pojišťovny. Do pojišťovny návrh posílá lékař, který vám léčbu v našem centru doporučí.

Domluvte se s lékařem, který vás bude operovat, zda vám rehabilitaci v RC Čeladná doporučí. Pokud ano, domluví oddělení nemocnice vaši rehabilitaci a den nástupu (přímý překlad) přímo s naší staniční sestrou v době vaší hospitalizace. Druhou možností je nástup na rehabilitaci z domova.