MUDr. Milan Bajgar

MUDr. Milan Bajgar

ředitel Rehabilitačního centra Čeladná

Absolvent všeobecného lékařství University Palackého v Olomouci. Atestoval z vnitřního lékařství a z FBLR (fyziatrie, balneologie a léčebná rehabilitace). Vojenskou službu absolvoval v ASVS Dukla Praha, pracoval pro atlety oddílu a reprezentaci ČSSR. Začínal na interním oddělení Krajského ústavu národního zdraví v Ostravě.

V Rehabilitačním ústavu Hrabyně byl ordinářem pro pacienty s míšním přerušením. Jako první v zemi zavedl metodu asistované reprodukce s vybavením profesora Seagera z USA. Pracoval jako mezinárodní klasifikátor ve sportu tělesně postižených. Na paralympiádě v Atlantě v roce 1996 byl lékařem výpravy. V Jodových sanatoriích Klimkovice pracoval jako vedoucí lékař sanatorií a stavěl tým zdravotníků při zahájení činnosti.

Od roku 1996 pracuje jako ředitel Nemocnice Čeladná. V roce 2000 byla celá nemocnice transformována do rehabilitačního centra, jako první v ČR. Vzniklo Beskydské rehabilitační centrum, jehož je až dosud ředitelem. Postupně se zvyšovala lůžková kapacita do současných 246 lůžek. Jako jediné pracoviště té doby byla součástí rehabilitačního centra i JIP pro pacienty po kardiochirurgických operacích. Jako první v ČR byla v BRC zavedena metoda celotělové chladové terapie, toto pracoviště je autorem názvu Polarium, později obecně užívaného pro tuto léčebnou metodu.

Beskydské rehabilitační centrum je investorem AD Lara s wellness centrem, které bylo oceněno titulem Stavba roku MS kraje 2007. V soutěži EY Podnikatel roku byl v roce 2016 ředitel BRC s projektem Podnikatelský přínos kultuře a umění finalistou soutěže. Pro putovní výstavu Stavba čtvrtstoletí, spolupořádanou Senátem Parlamentu České republiky v roce 2019, bylo BRC vybráno v kategorii Zdravotnictví jako nejlepší. V soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2020 (15. ročník) BRC obdrželo čestné uznání za stavbu Léčebného domu Dr. Storch II.  V roce 2022 v projektu Ocenění českých lídrů 2022 BRC získalo druhé místo v Moravskoslezském kraji.

Od roku 2023 Beskydské rehabilitační centrum mění název na Rehabilitační centrum Čeladná.