Elektroléčba a její účinky na zdraví
Elektroléčba využívá různé druhy elektrických proudů, aby stimulovala určité části těla. Tato stimulace zlepšuje prokrvení podkožních tkání, podporuje aktivitu svalů nebo normalizuje jejich napětí. Díky svým analgetických účinkům tlumí bolest a napomáhá rychlejší regeneraci během pooperačních stavů.
Lidé, kteří podstoupili elektroléčbu, často hlásí úlevu od bolesti, zlepšení pohyblivosti a celkově rychlejší návrat k běžným aktivitám. Díky tomu, že je možné nastavit intenzitu a typ elektrického proudu, lze léčbu přizpůsobit individuálním potřebám pacienta, což zajišťuje maximální efektivitu a minimální riziko.
Proč elektroléčbu podstupovat?
Elektroléčba se často používá při rehabilitaci po úrazech, jako jsou zlomeniny, svalové a vazivové poranění, ale také u chronických bolestí, například při artritidě nebo bolestech zad. Kromě toho může být skvělým pomocníkem při léčbě neurologických onemocnění, jako je roztroušená skleróza nebo po mozkových příhodách, kdy pomáhá obnovovat funkce svalů a nervů.
Jak dlouho trvá elektroléčba?
Délka elektroléčby závisí na řadě faktorů, jako je typ zdravotního problému, nebo délka jeho trvání. Roli hraje také to, jak vaše tělo na léčbu reaguje. Jedno sezení může trvat od několika minut až po půl hodiny a celkový průběh léčby může být rozložen do několika týdnů nebo dokonce měsíců.
Například, pokud vás trápí akutní bolest kolene, možná uvidíte zlepšení už po několika sezeních. Na druhou stranu, při chronických bolestech zad nebo komplexních neurologických onemocněních bude potřeba delší délba.
Druh elektroléčby vám lékař doporučí na základě vašeho aktuálního zdravotního stavu a v průběhu léčby se může měnit. Poskytujeme:
- magnetoterapii,
- diadynamické proudy,
- interdyn 2- a 4pólový,
- modulované impulzní proudy (MIP),
- Rebox,
- Träbertovy proudy,
- Super Inductive System (SIS),
- transkutánní elektrickou nervovou stimulaci (TENS),
- ultrazvuk,
- distanční elektroléčbu (VAS).
Terapie SIS se provádí na cílené oblasti a proniká do hluboko uložených tkání. Přináší okamžitou úlevu od chronické i akutní bolesti. Úlevu pocítíte hned po první terapii a k dalšímu zlepšení stavu dochází v průběhu několika týdnů.
Metoda SIS pomáhá především při:
- přetížení ramenního kloubu,
- syndromu karpálního tunelu,
- výhřezu meziobratlové ploténky,
- nervové regeneraci,
- urychlení hojení zlomenin,
- „skokanském koleni“,
- posílení oslabených svalů, a to včetně dýchacích svalů,
- redukci zvýšeného svalového napětí, zejména u centrálních motorických postižení,
- mobilizaci hrudní páteře.
Metodu nelze použít pro oblast hlavy a srdce.
Terapii by neměli podstupovat pacienti s implantáty, zhoubnými nádory, hematologickými a srdečními onemocněními, horečkami nebo v období těhotenství.
Kontakt
Vedoucí wellness služeb – Dobroslava Havránková, tel. 603 854 100
- Konzultační hodiny ve všední dny od 9.00 do 15.00 hod.
- Možnost aplikace i mimo uvedené hodiny.